Nowości - BUEHNEN Polska

Nowości

Kaszerowanie wieloliniowe

Multiauftragskopf Do izolacji cieplnej budynków często wykorzystuje się wełnę mineralną jako niepalny materiał izolacyjny. Z reguły okleja się przy tym materiały izolacyjne różnego rodzaju foliami. Aby nanieść kleje termotopliwe na folię albo na podłoże, często wykorzystuje się wieloliniowe głowice aplikacyjne. Te specjalne głowice aplikacyjne są odpowiednie do takiego zastosowania, ponieważ struktura podłoża jest często nierówna, powierzchnia do oklejenia duża, a aplikacja powinna przebiegać równomiernie. Głowice wieloliniowe nie są tym samym co systemy wielogłowicowe, w których każda głowica sterowana może być oddzielnie.

Po cichu – izolacja akustyczna

Dźwięki odbite to dźwięki, który powstają, gdy ludzie lub maszyny poruszają się po podłożu, np. po podłodze. Powstające odgłosy odbierane są przez nasze ciało. Akustyka budowlana rozróżnia dźwięki odbite od dźwięków transmisyjnych. Jaki jest pozytywny wpływ klejów termotopliwych na akustykę pomieszczeń, dowiecie się Państwo z naszego artykułu.

 

Izolacja akustyczna

 

Dźwięki odbite to na przykład stukanie obcasów po twardym podłożu. Ograniczanie odgłosów odbywa się poprzez wybór podłoża pochłaniającego dźwięki. Dźwięki odbite słyszalne są w obrębie jednego pomieszczenia. Wyłożenie podłogi pomieszczenia dywanem pozwala na ograniczenie odgłosów.

Zabezpieczenie przed dźwiękami transmisyjnymi uwzględnić trzeba już na etapie stanu surowego. Dźwięki transmisyjne słyszalne są w pomieszczeniach obok, poniżej albo powyżej źródła odgłosów. W starszych budynkach słychać na przykład wirowanie pralki albo można pisać protokoły na temat aktywności dzieci sąsiadów… 

Rolety – nie tylko, kiedy jest przeciąg!

Rollladen Isolation

Za pomocą świeczki mogą Państwo wykonać prosty test: Należy zapalić świeczkę i potrzymać przy skrzynce rolety. Świeczka zaczyna migotać?

Jeśli tak to mogą Państwo zakładać, że skrzynka rolety jest nieszczelna. Cenne ciepło z wnętrza domu ucieka na zewnątrz. Prawidłowa izolacja skrzynki rolety ma temu zapobiec.

 

 

Odpowiednia wysyłka

RMA

Państwa zbiornik na klej termotopliwy musi zostać oddany do serwisu lub zamiast zamówionych 20 kg dostarczono Państwu 200 kg kleju termotopliwego. Powody dokonywania zwrotów mogą być różne. Formularz RMA ma służyć temu, by przebiegały one sprawnie. Poniżej wyjaśnimy jak postępować przy nadawaniu zwrotów, by wszystko szło gładko.

Meler

Meler & BÜHNEN – dwa systemy – jeden cel

Mają Państwa do wyboru dwa systemy urządzeń, dzięki którym będzie można wybrać indywidualnie dopasowany sposób klejenia. Hiszpańska firma Meler służy swoim know-how i profesjonalnym serwisem, połączonymi z prawdziwą innowacyjnością w kwestii technik aplikacji. Jeśli nie znajdą Państwo czegoś w asortymencie firmy Meler, to na pewno będzie u nas: urządzenia zbiornikowe do klejów termotopliwych, sprzęt i kleje termotopliwe nadające się do prawie każdego zastosowania.

Na co się Państwo zdecydują?