Klej do etykiet zastosowanie

Bezpieczne etykietowanie przy pomocy kleju termotopliwego

Klej do etykiet

Etykiety lub ulotki dołączone do produktu to jego wizytówki. Etykietowanie to proces nanoszenia etykiet na przedmioty. Ważnym obszarem zastosowania klejów jest etykietowanie butelek, słoików, opakowań z tworzyw sztucznych / metali, które może zostać wykonane za pomocą różnych metod. Możemy zaoferować w tym obszarze zarówno kleje na bazie wody jak i kleje termotopliwe.

Etykietowanie z klejami termotopliwymi BÜHNEN

Trend etykietowania dookólnego sprawił m.in., że w  przemyśle etykietowania coraz częściej stosuje się kleje termotopliwe.

Firma BÜHNEN oferuje różnorodne rozwiązania do klejenia etykiet foliowych PP lub papierowych przy użyciu klejów na bazie termoplastycznego kauczuku (TK). Trwale wiążące kleje termoplastyczne można aplikować za pomocą różnych systemów nanoszenia. Kleje do etykiet charakteryzują się wysokim stopniem Hot Tack, słabym zapachem i dobrą stabilnością termiczną.

Kleje do etykiet świetnie nadają się do klejenia na szkle, PVC, PP, PET (częste w przypadku napojów gazowanych) i metalowych puszkach.

Przy większym zapotrzebowaniu na klej termotopliwy korzysta się ze zbiorników na klej termotopliwy. W zależności od rodzaju i formy kleju można użyć różnych zbiorników. Oferujemy urządzenia o pojemności od 2 do 130 litrów. Nasze urządzenia spełniają najwyższe wymagania - można dobrać różne regulacje temperatury, liczbę i wydajność pomp zębatych, a także pozostałe elementy wyposażenia, takie jak głowice wypływowe i dysze.