Zastosowanie klejów w przemyśle elementów z betonu

Kleje dla przemysłu betoniarskiego

Przy zastosowaniu klejów stosowanych w przemyśle betoniarskim można znacząco zoptymalizować proces wykonania. Elementy budowlane do wypełnienia luk w prefabrykacie (np. na gniazdka elektryczne) mogą zostać szybko i łatwo zamocowane na oszalowaniu, mogą również zostać kompletnie usunięte po wykonaniu części betonowej. Stosowanie magnesów lub taśmy samoprzylepnej nie jest konieczne.

W asortymencie klejów termotopliwych BÜHNEN zawsze znajdzie się odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do zastosowanego środka antyadhezyjnego, niezależnie czy konwencjonalnego czy na basie wody. Produkty na bazie poliolefiny (PO) wyróżniają się dobrą stabilnością cieplną, pozostają elastyczne w niskich temperaturach i oferują wyjątkowo szerokie spektrum adhezyjne.

Techniki aplikacji w przemyśle elementów betonowych

W przemyśle elementów betonowych, ze względu na niewielkie ilości stosowanego kleju, używa się przede wszystkim  pistoletów pneumatycznych do klejów termotopliwych  serii HB 710. Konwencjonalne kleje termotopliwe są w tych urządzeniach bezpiecznie roztapiane. Do klejów termotopliwych na bazie poliamidowej (PA) lub klejów PUR / POR stosuje się pneumatyczne pistolety do klejów termotopliwych HB 710 HT lub HB 700 KD.

W przypadku większego zapotrzebowania na klej termotopliwy można skorzystać ze zbiorników z pompą zębatą. Również w tym przypadku w zależności od rodzaju i formy kleju termotopliwego można stosować różne zbiorniki. Oferujemy urządzenia o pojemności od 2 do 130 litrów. Nasze urządzenia spełniają najwyższe wymogi - można dobrać różne regulacje temperatury, liczbę i wydajność pomp zębatych, a także pozostałe elementy wyposażenia.