Wskazówka - Nierównomierna aplikacja kleju / kapanie z dyszy

Jak uniknąć kapania kleju z dyszy pistoletu?

Stoją Państwo w hali produkcyjnej i zastanawiają się, dlaczego dotychczas tak równomiernie nanoszony klej nagle zaczyna tworzyć nieregularny wzór?

Heisser Tipp: Düse austauschen

Przyczyną często są po prostu zużyte czy nawet zatkane dysze i filtry. W przypadku urządzeń zbiornikowych z pompą tłokową z reguły musi być możliwa prawidłowa aplikacja kleju przy ciśnieniu wynoszącym 3 bary. Jeśli konieczne jest wyższe ciśnienie, należy w pierwszej kolejności sprawdzić dysze i filtr. Trzeba opróżnić zbiornik, aby móc obejrzeć filtr znajdujący się na jego dnie.

Jeśli to nie pomaga, podjąć trzeba dalsze środki w celu usunięcia problemu: najpierw wymienić należy dysze i filtr. Oferujemy szeroki asortyment tych części, zarówno do urządzeń zbiornikowych do kleju termotopliwego naszej firmy, jak i innych producentów, np. Nordson, Robatech lub ITW Dynatec.

Czasami jednak prosta wymiana dysz i filtrów nie wystarcza. Trzeba wówczas gruntownie wyczyścić całe urządzenie. Oferujemy tę usługę serwisową dla urządzeń naszej produkcji w stałej cenie 165 € netto plus koszt materiałów podlegających zużyciu. Czyszczenie zbiornika wraz z wymianą ważnych części zużywalnych przeprowadzamy w naszym profesjonalnie wyposażonym warsztacie w Bremie – również w przypadku urządzeń innych producentów. Aby w tym czasie mogli Państwo dalej spokojnie kleić – na czas trwania naprawy udostępniamy urządzenie zastępcze. Zachęcamy do kontaktu!