Florystyka

klebstoff in der Floristik

Mechaniczne pistolety do kleju termotopliwego są we florystyce idealnymi urządzeniami do produkcji bukietów, wieńców, girland i dekoracji. Za pomocą kleju termotopliwego można łączyć ze sobą bez trudu najróżniejsze materiały, takie jak kwiaty, tkaniny, drewno, tworzywa, fajans czy metal.

Przystosowany do indywidualnego zastosowania

Bogata paleta mechanicznych pistoletów do kleju termotopliwego firmy BÜHNEN zapewnia dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i spustowi o specjalnej długości niemęczącą pracę i wysoką wydajność topienia. Wszystkie nasze pistolety, począwszy od wersji podstawowych HB 180 i HB 185 poprzez HB 190, HB 195 i HB 220, zapewniają odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania. Standardem są tu sztyfty o średnicy 12 mm.

W przypadku większego zapotrzebowania na klej należy użyć pistoletów HB 325 i HB 350, pracujących z grubymi sztyftami 18 mm (Link do przeglądu mechanicznych pistoletów do kleju termotopliwego)

Niska temperatura

Pistolet do kleju HB 185 LT („low temperature“) jest idealny do wszelkiego rodzaju prac dekoracyjnych i majsterkowania.To niezawodne narzędzie dla każdego florysty. Pistolet ręczny w wersji niskotemperaturowej nadaje się szczególnie do wrażliwych na temperaturę materiałów, takich jak kwiaty i styropian. Zaletą jest zmniejszona temperatura użytkowa 120°C również w przypadku, gdy klej jest nakładany wybiórczo i musi być dodatkowo formowany palcem.

Do zastosowań we florystyce BÜHNEN oferuje poza tym cały szereg odpowiednich klejów termotopliwych.