Naprawa i szybka pomoc: Wyjmij wkłady reakcyjne z urządzenia HB 720 K

Przewodnik po skutecznym rozwiązywaniu problemów

„Och, te kilka kropel!” – tak myślą niektórzy podczas wyjmowania kartuszy z urządzeń HB 720 K. Pomysł ten może być jednak kosztowny, jeśli chodzi o klej Hot Melt, o którym wiadomo, że nie ma różnicy, czy rozprowadza się w narzędziu ręcznym, czy ląduje na klejonym podłożu. Z tego powodu należy unikać zanieczyszczenia urządzenia reaktywnymi klejami PUR/POR. Silne lub częste zabrudzenia mogą prowadzić do zniszczenia aplikatora ręcznego.

Istnieje jednak prosty sposób na uniknięcie uszkodzeń: Przed wyjęciem urządzenia z kartuszem, który ma zostać wyjęty, przytrzymaj go przez chwilę do góry nogami! Jeśli w dyszy pozostanie niewielka ilość kleju Hot Melt, wypłynie on z urządzenia i wróci do kartusza. Podczas wyjmowania kartusza należy nadal trzymać urządzenie do góry nogami, aby można było bezpiecznie wyjąć wkład z powlekanego zbiornika.

Łatwe usuwanie starego kartusza

Jeśli jednak klej reaktywny wyciekł do zbiornika i tam przereagował, kartusz jest mocniej osadzony w zbiorniku. W tym przypadku konieczna jest szybka naprawa, potrzebujesz do tego:

  • Jeden śrubokręt imbusowy 3.0
  • Mały młotek
  • Mały śrubokręt
  • Wymienną dyszę
Buehnen_pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *