Zalety poliolefinowych klejów Hot Melt

Kleje termotopliwe na bazie poliolefin (PO) oferują szersze ogólne spektrum wydajności w porównaniu z konwencjonalnymi klejami Hot Melt EVA.

Przyjrzyjmy się właściwościom i zaletom poliolefinowych klejów Hot Melt, które sprawiają, że są one dobrą alternatywą dla produktów EVA.

Poprawiona stabilność termiczna

Uderzającą zaletą poliolefin jest ich lepsza stabilność termiczna lub odporność na pękanie. Lepkość i właściwości przetwórcze pozostają niezmienne nawet po długim okresie przechowywania w zbiorniku kleju. Ta niezawodność ma kluczowe znaczenie dla procesów produkcyjnych, które wymagają stałej jakości przez długi czas.

Wszechstronne zastosowanie w aplikacjach głębokiego mrożenia

Przydatność do klejenia w warunkach głębokiego mrożenia sprawia, że poliolefinowe kleje Hot Melt są idealnym partnerem w branżach takich jak pakowanie żywności i logistyka. Zachowują swoje właściwości klejące nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. B0524 oferuje dobrą elastyczność w niskich temperaturach i jest często stosowany w przemyśle betonowym w chłodniejszych miesiącach roku.

Szerokie spektrum adhezji:

Szersze spektrum adhezji na powierzchniach o niskiej energii, takich jak PP, otwiera nowe możliwości dla zastosowań, w których wymagana jest silna przyczepność do trudnych podłoży. Wszechstronność poliolefin przejawia się również w zmiennym czasie otwarcia, który można ustawić od bardzo krótkiego do bardzo długiego w zależności od receptury. Wiele z tych produktów charakteryzuje się również szczególnie dobrą rozpylalnością .

Poliolefina B1063.1 ma szerokie spektrum adhezji i może być łączona z wieloma materiałami. Klej nadaje się do klejenia montażowego oraz zastosowań powierzchniowych. Przykładowe klejenie montażowe: Systemy wkładów do skrzynek i ogólne klejenie styropianu w celu izolacji.

Polimery jako klucz do wszechstronności

Przy zawartości polimeru wynoszącej zazwyczaj ponad 50%, poliolefiny topliwe mają decydujący wpływ na właściwości produktu końcowego. Wybór technologii katalizy odgrywa tutaj kluczową rolę, ponieważ wpływa na specyficzne właściwości klejów Hot Melt. Poliolefinowe kleje Hot Melt oferują doskonały stosunek ceny do wydajności, sprawdzoną technologię i innowacyjne rozwiązania.

Poliolefiny są również dostępne w postaci uniwersalnego sztyftu o długości 300 mm do zastosowań przemysłowych.

B3797-300 jest często stosowany w przemyśle opakowaniowym. Białe poliolefiny są odpowiednie zwłaszcza do klejenia składanych pudełek, ekspozytorów i powlekanych kartonów.  W tych zastosowaniach charakteryzują się bardzo dobrą i szybką absorpcją sił sprężystości.

Na naszej stronie internetowej prezentujemy wybór naszych poliolefinowych klejów Hot Melt.

Buehnen_pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *