120 °C – Mniej znaczy więcej: HB 181 LT

Nasz najmniejszy pistolet do klejenia na gorąco HB 181 dostępny jest nie tylko w wersji standardowej, ale również w wersji LT. LT to skrót od low temperature, czyli niskiej temperatury.

HB 181 LT

Oba pistolety do klejenia na gorąco dostarczane są ze stałą regulacją temperatury, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla klientów, którzy zwracają uwagę na koszty, a także dla sektora hobbistycznego.

HB 181 nagrzewa się do 190°C, a HB 181 LT do 120°C.

Niższe temperatury oznaczają mniejsze zużycie energii. „Chłodniejsza” temperatura umożliwia klejenie materiałów, które są wrażliwe na temperaturę, jak na przykład styropian lub dekoracje ze sztucznymi i prawdziwymi roślinami.

Podczas korzystania z niskotemperaturowych pistoletów do klejenia ważne jest, aby używać specjalistycznych klejów. Model A2738-300 LT może niezawodnie sklejać drewno, papier, tekturę, tekstylia, a także tworzywa sztuczne w temperaturze 120°C. Dzięki długości 300 mm nie trzeba często wymieniać sztyftów. Ponieważ klej EVA jest zgodny z wytycznymi FDA 175.105, może być stosowany do pakowania żywności. Niska temperatura kleju Hot Melt jest szczególnie przydatna podczas pakowania przedmiotów wrażliwych na działanie temperatury, chroniąc je tym samym przed uszkodzeniami.

Trwałe klejenie przy takiej samej wydajności!

Kleje i urządzenia niskotemperaturowe to ważny krok w kierunku ograniczenia emisji CO2. Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi „Zrównoważonego klejenia przy takiej samej wydajności”, koniecznie odwiedźcie nasz blog i stronę firmową na LinkedIn.

Czy Twoja firma podejmuje kroki w celu ograniczenia emisji CO2? Zostaw komentarz!

Latest posts by Heike Lau (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *