Obrotowe dysze aplikacyjne – maksymalna elastyczność

Obrotowa głowica aplikacyjna różni się od konwencjonalnych głowic aplikacyjnych sposobem mocowania dwóch modułów B400. Podczas gdy moduły w modelach konwencjonalnych przymocowane są do korpusu i mają stały odstęp między końcówkami dysz, obrotowa głowica aplikacyjna umożliwia indywidualne dostosowanie tej odległości.

Moduły obrotowe umożliwiają regulację odstępu między końcówkami dysz w zależności od potrzeb. Do regulacji służą dwa oddzielne zawory elektromagnetyczne, które umożliwiają indywidualne sterowanie każdym modułem. Moduły są otwierane pneumatycznie i zamykane sprężynowo. Każdy z dwóch modułów jest sterowany indywidualnie za pomocą oddzielnych zaworów elektromagnetycznych. Zawory elektromagnetyczne i dysze są dostępne oddzielnie.

Obszary zastosowań obrotowej głowicy aplikacyjnej

Obrotowa głowica aplikacyjna jest szczególnie przydatna w produkcji małoseryjnej. Możliwość dostosowania linii produkcyjnej do nowych wymagań przy minimalnym nakładzie pracy sprawia, że jest to niezastąpione narzędzie.

Obrót modułów umożliwia precyzyjne nakładanie kleju w odstępach od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Pozwala to bez problemu sprostać specyficznym wymaganiom poszczególnych produktów.

Zastosowania specjalne i elastyczność

Podczas gdy konwencjonalne głowice aplikacyjne są często dostępne wyłącznie z modułami zamontowanymi na stałe w standardowych odstępach, obrotowa głowica aplikacyjna oferuje elastyczne rozwiązanie. Przy zmianie produktów o różnych wzorach aplikacji nie ma konieczności montowania innej głowicy aplikacyjnej. Zamiast tego głowica obrotowa umożliwia regulację różnych odstępów w sposób ciągły. Pozwala to zaoszczędzić koszty, a także zwiększa elastyczność i możliwości dostosowania procesu produkcji.

Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję małoseryjną, czy o specjalne wymagania – obrotowa głowica aplikacyjna B402-84V oferuje rozwiązanie, które można płynnie zintegrować z nowoczesnym procesem produkcyjnym, oszczędzając przy tym czas i zasoby. Model do aplikacji punktowej i liniowej należy do naszej serii produktów one4all i dostępny jest w różnych wersjach kompatybilnych z urządzeniami firmy BÜHNEN, Nordson lub Robatech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *