Wymiana filtra w Meler Micron jest szybka.

 Filtr pompy (50 mesh) jest standardowo zintegrowany z serią Meler Micron. Filtr ten odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu przedostawania się zanieczyszczeń i spalonych resztek kleju Hot Melt z pompy do podgrzewanego węża i głowicy aplikacyjnej.

Czyszczenie lub wymiana filtra: Jeśli zauważysz, że ilość nakładanego kleju Hot Melt jest zmniejszona, może to być spowodowane zanieczyszczonymi filtrami. Filtr na zaworze wlotowym zbiornika i filtr pompy powinny być regularnie sprawdzane.

Czynniki wpływające na wymianę filtra: Częstotliwość wymiany filtra zależy od różnych czynników, w tym rodzaju i czystości stosowanych klejów, temperatur roboczych kleju i zużycia kleju w połączeniu z czasem przebywania w pojemniku.

Praktyczna zasada wymiany filtrów:

Orientacyjnie zalecamy wymianę filtrów co 1000 godzin pracy. Niezależnie od tego, filtr powinien być wymieniany co najmniej raz w roku, aby zapewnić optymalną wydajność systemu. Nasz film pokazuje, jak to zrobić:

Wymiana filtra w urządzeniu Micron to prosta czynność konserwacyjna, która może wydłużyć żywotność systemu i zapewnić stałą jakość w zastosowaniach związanych z klejami Hot Melt.

Przeprowadzając regularne kontrole, można zapewnić optymalną pracę urządzenia do topienia i zminimalizować przestoje.

Nasz zespół serwisowy oczywiście chętnie pomoże i doradzi w przypadku pytań dotyczących przeprowadzania kontroli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *