Jak kleić materiały wrażliwe na temperaturę?
  • Jesteśmy tu dla Państwa: nasz zespół warsztatowy | Naprawy systemów klejowych
  • seria wing.line
    Większa wydajność oraz lepsza ergonomia - seria wing.line
  • one4all - Części kompatybilne
    one4all - Części kompatybilne
  • Jesteśmy tu dla Państwa: nasz zespół warsztatowy | Naprawy systemów klejowych
  • seria wing.line
  • one4all - Części kompatybilne

Kleje

Kleje Hot Melt od BÜHNEN są niezastąpione w wielu branżach.

Urządzenia do topienia

Urządzenia do klejów Hot Melt – konsekwentny rozwój i dostosowanie

Części kompatybilne

W ramach naszej oferty one4all – Części kompatybilne oferujemy części zamienne dla producentów takich jak Nordson, Robatech i ITW-Dynatec.

Jak kleić materiały wrażliwe na temperaturę?

 

Kleje termotopliwe mogą być używane także do pakowania i klejenia materiałów o wysokiej wrażliwości termicznej. Do typowych zastosowań należy pakowanie wrażliwych artykułów spożywczych (np. czekolady), zastosowania we florystyce (kwiaty), ale także przy klejeniu bardzo cienkich materiałów (np. tworzyw sztucznych).

Tak zwane termotopliwe kleje „low temperature” (LT), czyli niskotemperaturowe, które znajdują tu zastosowanie, nanoszone są po rozgrzaniu ich do temperatury nawet już 100°C.  Kleje termiczne LT nie tylko pozwalają chronić przeznaczone do sklejenia albo spakowania materiały, lecz także minimalizują ryzyko oparzenia podczas ich obróbki i wydzielają znacznie słabszy zapach niż kleje rozgrzewane do temperatury 200°.

"Niedrigtemperatur-KlebepistoleKto jednak zdecyduje się na ten rodzaj klejów termicznych, musi wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, praca musi przebiegać szybko, ponieważ czas otwarty zwykle jest krótszy. Do nanoszenia przy pomocy sprayu kleje te zwykle się nie nadają i również płaska aplikacja raczej nie jest polecana. Przy aplikacji liniowej lub punktowej uzyskać można jednak bardzo dobre połączenie. Ponadto trzeba także oczywiście się upewnić, czy używane urządzenie do aplikacji dysponuje odpowiednią regulacją temperatury. Dlatego np. w przypadku sztyftów należy używać pistoletu na klej termotopliwy, który rozgrzewa go do temperatury nie wyższej niż 120°C