Zastosowanie klejów w przemyśle elektrycznym

Kleje termotopliwe w przemyśle elektrycznym

Klebstoffe in der Elektroindustrie

Kleje termotopliwe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle elektrycznym.

Można je stosować pokryciu materiałów izolacyjnych, do zabezpieczania komponentów elektrycznych przed wibracjami, a także do mocowania komponentów elektrycznych na płytkach obwodu drukowanego.

Kleje termotopliwe są również stosowane do zalewania wiązek. W celu ochrony komponentów elektrycznych przy produkcji wtyczek lub nakrętek, można w procesie z użyciem niskiego ciśnienia ok. 2-50 barów ukształtować klej termotopliwy do formy narzędzia. Zalet jest wiele: Proces ten jest nie tylko neutralny chemicznie i wolny od rozpuszczalników, jego stosowanie chroni również komponenty przed zniszczeniem.

W przemyśle elektrycznym, ze względu na niewielkie ilości stosowanego kleju, używa się przede wszystkim pistoletów pneumatycznych do klejów termotopliwych serii HB 710. Konwencjonalne kleje termotopliwe są w tych urządzeniach bezpiecznie roztapiane. Do klejów termotopliwych na bazie poliamidowej (PA) lub klejów PUR / POR stosuje się pneumatyczne pistolety do klejów termotopliwych HB 710 HT lub HB 720 K.