Zastosowanie klejów w przemyśle elektrycznym

Kleje Hot Melt dla przemysłu elektrycznego

Kleje Hot Melt oferują szeroką gamę rozwiązań dla przemysłu elektrycznego. W dzisiejszych czasach użytkownicy szukają małych urządzeń z większą liczbą funkcji i zapewniających niezawodność w każdej sytuacji.

Nasza oferta zaawansowanych technicznie receptur obejmuje szereg produktów do tworzenia połączeń w instalacjach elektrycznych, zapewniających stabilność strukturalną, ochronę komponentów i rozproszenie ciepła – dla niezawodnej i wydajnej elektroniki.

 

Uszczelnienie przed wilgocią

Kleje Hot Melt pozwalają uszczelnić obudowę przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Obudowy są często wykonane z materiałów niskoenergetycznych, takich jak np. PP.

Poliolefiny mogą zagwarantować wiązanie materiału z PP. Zapewniają trwałą i wytrzymałą adhezję między materiałem / materiałem obudowy.

Kompozyt ten spełnia wymagania w zakresie nieprzepuszczalności cieczy, m. in. wody lub środków dezynfekujących. Zapobiega to zwarciu lub korozji komponentów elektrycznych.

 

Formowanie wtryskowe niskociśnieniowe

Popularne kleje Hot Melt stosowane w formowaniu wtryskowym niskociśnieniowym bazują na poliamidach. Poliamidy to specjalne masy odlewnicze. Łączą one właściwości materiałowe z właściwościami adhezyjnymi. Oznacza to dobrą adhezję do materiałów, z których wykonane są kable, jak i maski lutownicze w płytkach drukowanych. Właściwości materiałowe użytych poliamidów spełniają wymagania w zakresie elastyczności i temperatur.

Aby chronić komponenty elektroniczne podczas produkcji wtyczek lub nakrętek, klej Hot Melt można wcisnąć do narzędzia / wnęki przy użyciu procesu niskociśnieniowego przy ok. 2 - 50 barów.

Dzięki temu procesowi komponenty są spryskiwane za pomocą kleju Hot Melt w celu nadania im kształtu, a przewód lub styk jest uszczelniony, izolowany i mechanicznie chroniony.

Prosta i bezpieczna obsługa maszyn do odlewania niskociśnieniowego z regulowanym czasem wtrysku i chłodzenia (od razu gotowe do użycia) zapewnia wysoki poziom powtarzalności i wydajności w obszarze produkcji.

Stosowane są głównie w branży motoryzacyjnej ze względu na dużą wydajność / ilość.

 

Szybki kontakt

Imię i nazwisko(*)
Please type your full name.

Telefon
Ungültige Eingabe

Adres e-mail(*)
Invalid email address.

Państwa wiadomość
Ungültige Eingabe