Nowości - BUEHNEN Polska

Nowości

Pracowici pomocnicy: Pakujmy!

Co-PackingFirmy i klienci dawno przyzwyczaili się już do szybkiej dostawy, nawet w tym samym dniu. Bezproblemowe zwroty również są już niemal oczywistością. Czynniki takie jak te w dużym stopniu przyczyniają się do sukcesu handlowego firmy.

Jednak nie każda firma dysponuje odpowiednimi możliwościami magazynowania, niezbędnym czasem albo personelem, by sprostać tym wymaganiom. Zleca się wówczas te usługi innym, specjalizującym się w tej dziedzinie firmom. Rozwinęła się w ten sposób ważna branża, która właśnie w takich sytuacjach wykorzystuje swoje know-how. Zewnętrzni usługodawcy dbają o większą wydajność przy magazynowaniu oraz zarządzeniu wysyłką i zwrotami. Często na końcu jest karton, paczka albo stojak, w przypadku których decydującą rolę odgrywają użyte kleje.

Klasyfikacja klejów: polimer bazowy EVA

Poli(etylen-co-octan winylu), czyli EVA to często używany polimer bazowy przy standardowych klejeniach. Kleje termotopliwe znajdują zastosowanie m.in. we florystyce, rzemiośle i w przemyśle opakowań.

Kleje termotopliwe oparte na EVA to bez wyjątków ciała stałe, o przeźroczystej bazie. Są substancjami wieloskładnikowymi, o specyficznych właściwościach uzyskiwanych celowo przez odpowiednie łączenie różnych polimerów i składników dodatkowych. Kleje EVA zawierają ok. 33% polimeru. Polimery te wykazują dobrą łączliwość z dodatkami uszlachetniającymi. Dodatkami tymi mogą być np. żywica, wosk, olej, wypełniacze albo lepiszcza, które mają wpływ na płynność, czas otwarty i czas wiązania, punkt mięknienia czy barwę. Dopiero dzięki swojemu składowi klej uzyskuje charakterystyczne właściwości.

HB 700 K z nowym zbiornikiem

Neuer Tank HB 700 K

Stara wersja zbiornika wykonywana była z niepowlekanego aluminium. Kiedy małe ilości kleju wydostawały się podczas wymiany wkładu, klej w zbiorniku utwardzał się. Wyjęcie sklejonego wkładu możliwe było tylko przy użyciu sporej siły, albo w ogóle nie było już możliwe.

Przy wymianie starego zbiornika na nowy założono dwie zmiany.

Wymiana baterii HB 910

Batteriewechsel HB 910

Nieprawidłowe funkcjonowanie urządzenia współpracującego z HB910 można czasem bardzo łatwo wyjaśnić: np. kiedy pompa urządzenia zbiornikowego przy naciśnięciu spustu nie jest uruchamiana i klej nie jest tłoczony. Możliwa przyczyna: bateria nadajnika w pistolecie ręcznym wyczerpała się i nadajnik przenoszący sygnał uruchomienia pompy nie pracuje prawidłowo.

Mogą Państwo w łatwy sposób sami wymienić tą baterię bez rozbierania obudowy.

 

Nowy nadajnik w HB 910

Alte Platine der HB 910

W nowych urządzeniach i przy naprawach serwisowych płytka NCN0422 zostaje zastąpiona elementem NCN0422.1. Jest to nadajnik radiowy uruchamiający pompę we współpracującym urządzeniu zbiornikowym.

Nowy element NCN0422.1 jest węższy od poprzedniej wersji. Płytka NCN0422 nie będzie już montowana i nie jest już dostępna. Jeśli składają Państwo zamówienie podając stary numer artykułu, otrzymają Państwo automatycznie nową wersję płytki.  Instrukcję obsługi do BÜHNEN HB 910 można pobrać w naszej części dotyczącej serwisu.