Nowości - BUEHNEN Polska

Nowości

Fehlersuche im Klebstoff-LaborSprzedaż internetowa wciąż intensywnie się rozwija. Z zakupami online ściśle wiąże się wysyłka zamówionych produktów. Zwłaszcza w transporcie tekstyliów foliowe torebki wysyłkowe stanowią alternatywę dla kartonowych pudeł. Wszystkie torebki są wyposażone w co najmniej jeden praktyczny pasek samoprzylepny.

Historia naszej firmy obejmuje już tysiące bezpiecznie zamkniętych torebek. Jednak z niewytłumaczalnych powodów nagle zaczęły pojawiać się wadliwe zamknięcia. Przypadek do rozpatrzenia dla Amelie ”Watson” Greif i Andreasa ”Sherlocka” Ditze.

Co najbardziej złości klientów? Takie pytanie zadali sobie nasi projektanci i konstruktorzy podczas pracy nad nowym pistoletem HB 720 K. Marnowanie pieniędzy i zasobów, brak możliwości pracy – tak brzmiały odpowiedzi.

Zbyt wczesna wymiana jeszcze nie całkiem opróżnionego kartusza, uszkodzenie urządzenia przez wyciek reaktywnego kleju – to najczęstsze przyczyny problemów przy pracy.

Nasze motto brzmiało: podnieśmy technikę ręcznych urządzeń na nowy poziom. Dumnie prezentujemy nowego członka rodziny wing.line®.

 

Kiedy na początku XXI wieku pojawiły się kleje termotopliwe na bazie katalizowanej metalocenem poliolefiny (mPO), takie jak BÜHNEN avenia, tradycyjne kleje na bazie EVA zaczęto uważać za przestarzałe. Przepowiadano ich szybkie zniknięcie z rynku opakowań.

Tymczasem minęło 15 lat, a kleje EVA nadal dostępne są rynku i mają swoje stałe miejsce obok klejów termotopliwych na bazie mPO, znajdując zastosowanie przy klejeniu opakowań.

Jak powstały te dwa rodzaje klejów i jakie są ich zalety?

 

Poprawiona ergonomia i bezpieczeństwo procesu klejenia dzięki opatentowanej konstrukcji

Ręczne nanoszenie kleju w przypadku wielu zastosowań również w dziedzinie nowych technologii nadal jest najefektywniejszą metodą łączenia ze sobą dwóch materiałów. Nie zawsze jest jednak łatwo tak dostosować proces klejenia, aby był bezpieczny i ekonomiczny. Pomóc mogą przy tym dwa innowacyjne urządzenia z nowej serii wing.line®. Pistolet HB 250 i jego mniejszy brat HB 240 oferują opatentowaną technologię. Rezultat: wyraźnie poprawiona ergonomia i bezpieczny proces aplikacji kleju.

Urządzenia do stosowania ze sztyftami 12 mm opracowano w Niemczech zupełnie na nowo i w ścisłej współpracy z użytkownikami. Wyposażone są w innowacyjny mechanizm wewnętrzny. Zgłoszona do opatentowania technika pozwala zredukować siłę nacisku na dźwignię spustu o co najmniej 30% w porównaniu do innych urządzeń.

HB 240 wing.lineNasza seria wing.line®-to wyznacznik nowych kryteriów w zakresie pistoletów mechanicznych i pneumatycznych. Seria ta powstała jako efekt ścisłej współpracy  z użytkownikami pistoletów. Przewodnią myślą konstrukcyjną  była chęć poprawy  procesów klejenia. W ten oto sposób powstała na początku grupa urządzeń wing.line® stick obejmująca ręczne mechaniczne pistolety na sztyfty termotopliwe.

Naszemu bremeńskiemu działowi konstrukcyjnemu w Niemczech przy tworzeniu nowych pistoletów  HB 240 i HB 250 udało się  zredukować o  30% siłę nacisku potrzebną do aplikacji kleju, co obrazuje poniższy plik Video.

Następcy naszych sprawdzonych pistoletów HB 220 i HB 230E Buehnen – nowe modele HB 240 i HB 250 – obok lepszonej ergonomii , mają też udoskonalony  regulator temperatury oraz wskaźnik gotowości do pracy