Nowości - BUEHNEN Polska

Nowości

Poprawiona ergonomia i bezpieczeństwo procesu klejenia dzięki opatentowanej konstrukcji

Ręczne nanoszenie kleju w przypadku wielu zastosowań również w dziedzinie nowych technologii nadal jest najefektywniejszą metodą łączenia ze sobą dwóch materiałów. Nie zawsze jest jednak łatwo tak dostosować proces klejenia, aby był bezpieczny i ekonomiczny. Pomóc mogą przy tym dwa innowacyjne urządzenia z nowej serii wing.line. Pistolet HB 250 i jego mniejszy brat HB 240 oferują opatentowaną technologię. Rezultat: wyraźnie poprawiona ergonomia i bezpieczny proces aplikacji kleju.

Urządzenia do stosowania ze sztyftami 12 mm opracowano w Niemczech zupełnie na nowo i w ścisłej współpracy z użytkownikami. Wyposażone są w innowacyjny mechanizm wewnętrzny. Zgłoszona do opatentowania technika pozwala zredukować siłę nacisku na dźwignię spustu o co najmniej 30% w porównaniu do innych urządzeń.

HB 240 wing.lineNasza seria wing.line-to wyznacznik nowych kryteriów w zakresie pistoletów mechanicznych i pneumatycznych. Seria ta powstała jako efekt ścisłej współpracy  z użytkownikami pistoletów. Przewodnią myślą konstrukcyjną  była chęć poprawy  procesów klejenia. W ten oto sposób powstała na początku grupa urządzeń wing.line stick obejmująca ręczne mechaniczne pistolety na sztyfty termotopliwe.

Naszemu bremeńskiemu działowi konstrukcyjnemu w Niemczech przy tworzeniu nowych pistoletów  HB 240 i HB 250 udało się  zredukować o  30% siłę nacisku potrzebną do aplikacji kleju, co obrazuje poniższy plik Video.

Następcy naszych sprawdzonych pistoletów HB 220 i HB 230E Buehnen – nowe modele HB 240 i HB 250 – obok lepszonej ergonomii , mają też udoskonalony  regulator temperatury oraz wskaźnik gotowości do pracy

SpringteufelKiedy mały diabeł albo klaun wyskakuje z pudełka, zwykle wywołuje rozbawienie albo zaskoczenie. Ale kiedy adresat dostaje otwarte paczki, te z pewnością nie budzą entuzjazmu. Irytacja i niezadowolenie to skutki wadliwie zamkniętych opakowań. Przyczyny zwykle szuka się w rodzaju użytego kleju, który powinien dobrze trzymać klapy pudełka. To nie musi być jednak jedyna przyczyna.

Solidność kartonowego opakowania uzależniona jest od wielu czynników: wybranego kleju termotopliwego, od wartości siły sprężystości przy klapie pudełka i od właściwości powierzchni opakowania. Decydujące znaczenie dla dobrego zamknięcia opakowania ma powierzchnia kartonowego materiału.

Przeczytaj więcej o roli opakowania przy wyborze kleju termotopliwego.

W maju 2018 na terenach zielonych przy naszej głównej siedzibie w Bremie zamieszka rój ok. 50 000 pszczół.

Jak być może Państwo wiedzą z wiadomości w mediach, od wielu lat na całym świecie zmniejsza się populacja pszczoły miodnej. W samych Niemczech liczba rojów pszczół zmniejszyła się od 1999 roku z 1,1 milionów o około 30%, do 700 000. Przyczyny wymierania pszczół są różnorodne: pestycydy, monokultury, roztocza i pasożyty bardzo osłabiają populację pszczół. Wymieranie gatunków zachodzi dziś nawet 1000 razy szybciej niż ubytek warunkowany ewolucją. Tymczasem pszczoły przyczyniają się w samych tylko Niemczech do zysku ekonomicznego w wysokości ok. 2,5 miliardów euro. Nic dziwnego, że pszczoły są zaraz po bydle i świniach najważniejszymi zwierzętami użytkowymi na świecie.

 

Jan Hunke jako drugi dyrektor zarządzający w zespole

BÜHNEN LogoSpółka BÜHNEN GmbH & Co. KG od 25 lat z dużym powodzeniem rozwija się na rynku klejów termotopliwych i jest dziś specjalistą w tej dziedzinie. Naszą mocną stroną jest oferowanie klientom wszechstronnych rozwiązań dla bardzo różnorodnych, złożonych zastosowań. Nasza firma chce jeszcze długo kontynuować tę historię sukcesu, musi więc dbać o to, aby w obliczu coraz większych wyzwań w przyszłości zapewnić odpowiednie zasoby po stronie personelu. Człowiekiem, który w ogromnym stopniu przyczynił się i do dziś przyczynia się do sukcesu BÜHNEN GmbH & Co. KG, jest Hans-Gerhard Hartje. Od niemal 40 lat należy do zespołu i z powodzeniem kieruje dystrybucją.