Urządzenia w systemach klejenia przemysłowego

Urządzenia firmy Buehnen

 

Ręczne pistolety mechaniczne

Mechaniczne pistolety do klejenia na gorąco BÜHNEN charakteryzuje niewielki ciężar własny w połączeniu z doskonałymi właściwościami. Te urządzenia to perfekcyjna obsługa, niezawodność i wysoka wydajność topienia – jeśli  wymienić tylko kilka ich zalet. Ergonomiczny kształt i długi spust zapewniają niemęczącą pracę. Wszystkie mechaniczne pistolety do klejów termotopliwych są dostarczane ze standardową dyszą.

 
 

Ręczne pistolety pneumatyczne

Dzięki naszemu ponad trzydziestopięcioletniemu  doświadczeniu w rozwoju serii HB 700, nasze pneumatyczne pistolety do kleju termotopliwego ustanawiają wysokie standardy w technice i obsłudze. Klej jest szybko i równomiernie topiony z optymalną wydajnością, dzięki trzem wkładom grzewczym. Za pomocą sprężonego powietrza klej daje się dokładnie nakładać w formie punktowej, liniowej i spray. Wszystkie urządzenia są wyposażone w wymienną dyszę standardową.

Dzięki cyfrowej regulacji temperatury w uchwycie i zamknięciu bagnetowemu seria HB 700 zapewnia bezpieczeństwo procesu i komfort obsługi. Ergonomiczny kształt i optymalny ciężar zapewniają niemęczącą pracę. Automatyczne obniżanie temperatury zapewnia poza tym oszczędność zużycia energii i zabezpieczenie kleju termotopliwego. Dzięki perfekcyjnemu rozmieszczeniu zbiornika i regulacji temperatury urządzenie do aplikacji jest wyważone, co ułatwia obsługę.

 
 

Urządzenia zbiornikowe

Łatwy dostęp do zbiornika w połączeniu z dużym otworem pozwala na stosowanie wielu klejów. Niskie koszty eksploatacyjne przy wysokiej równocześnie wydajności topienia gwarantuje skuteczna izolacja zbiornika. Dzięki powłoce teflonowej PTFE we wnętrzu zbiornika możliwe jest bezproblemowe czyszczenie przypalonych resztek kleju.

 
 

Urządzenie do topienia kleju w beczkach

Podczas obróbki większych ilości klejów termotopliwych PUR lub POR, ale też i tradycyjnych klejów czy też mas uszczelniających i butylenu jako idealna forma pakowania kleju sprawdziła się beczka. Urządzenia do topienia kleju w beczkach firmy BÜHNEN zostały opracowane specjalnie dla bezpiecznego i dostosowanego do potrzeb przetwarzania kleju z beczek. W przypadku urządzeń do topienia kleju w beczkach firmy BÜHNEN nakładana jest na powierzchnę tylko niezbędna ilość kleju. W zależności od żądanej wydajności topienia i przewodności cieplnej topionego materiału stosowane są różne warianty płyt. Dzięki różnym geometriom płyty osiąga się wydajności topienia rzędu 5-200 kg/h.

 
 

Urządzenie do topienia kleju z opakowania

Urządzenie do topienia kleju z opakowania firmy BÜHNEN jest wymagającym niewielkich nakładów na konserwację aplikatorem, chroniącym klej i łączącym w sobie zalety urządzenia do topienia kleju w beczkach z zaletami urządzenia zbiornikowego. Klej termotopliwy jest przetwarzany bezpośrednio z opakowania. Minimalizuje się dzięki temu zanieczyszczenie urządzenia. Urządzenie do topienia kleju z opakowania pracuje bez zatrzymywania produkcji. W przypadku „topienia według zapotrzebowania“ materiał jest topiony w dwóch etapach. Materiał jest w razie potrzeby wyciskany z tłoka przez kratę i spływa do zbiornika. Po jego napełnieniu krata jest automatycznie wyłączana. Zapewnia to utrzymanie stałej lepkości w zbiorniku oraz niezmienionej jakości produkcji.
W opakowaniu nie pozostają resztki kleju, stapiana jest cała jego ilość.