Zastosowanie klejów w przemyśle samochodowym

Techniki klejenia w przemyśle samochodowym

Przemysł samochodowy

Kleje termotopliwe są szeroko stosowane w przemyśle samochodowym. Od rozklejonego dywanika po znaczek na kluczyku - kleje odgrywają nieocenioną rolę w naprawach samochodowych. Nawet marszczenia lakieru można usunąć za pomocą kleju termotopliwego. Szczególną zaletą tej metody jest łatwe i kompletne usuwanie materiału poprzez jego ogrzewanie.

W przemyśle samochodowym, ze względu na niewielkie ilości stosowanego kleju, używa się przede wszystkim pistoletów pneumatycznych do klejów termotopliwych serii HB 710. Konwencjonalne kleje termotopliwe są w tych urządzeniach bezpiecznie roztapiane. Do klejów termotopliwych na bazie poliamidowej (PA) lub klejów PUR / POR stosuje się pneumatyczne pistolety do klejów termotopliwych HB 710 HT lub HB 720 K.

W przypadku większego zapotrzebowania na klej termotopliwy można skorzystać ze zbiorników z pompą zębatą. Również w tym przypadku w zależności od rodzaju i formy kleju termotopliwego można stosować różne zbiorniki. Oferujemy urządzenia o pojemności od 2 do 130 litrów. Nasze urządzenia spełniają najwyższe wymogi - można dobrać różne regulacje temperatury, liczbę i wydajność pomp zębatych, a także pozostałe elementy wyposażenia.