Zastosowanie klejów w przemyśle produkcji filtrów

Kleje Hot Melt i urządzenia do produkcji filtrów

Istnieje wiele możliwości stosowania klejów Hot Melt w produkcji materiałów filtracyjnych. Używane są między innymi jako elementy dystansowe w filtrach karbowanych lub do klejenia ramek.  W zależności od rodzaju filtra i procesu produkcji stosować można różne produkty z oferty Bühnen.

 

Plisowanie

Filtry karbonowe, podobnie jak filtry plisowane, wykonane są z różnych materiałów, takich jak filc lub papier, w zależności od obszaru stosowania i klasy filtra. Klej Hot Melt służy do mocowania materiału plisowanego. Ciśnienie dynamiczne przed filtrem powoduje, że na plisowane blaszki filtra oddziałuje siła, a linie kleju Hot Melt dzięki swojej stabilności chronią je przed odkształceniem, które w przeciwnym razie zmniejszyłoby efektywną powierzchnię filtra. Ciśnienie dynamiczne wzrasta wraz ze wzrostem obciążenia cząstkami.

Linie muszą być elastyczne, aby wytrzymać odkształcenie podczas montażu. Podczas późniejszej eksploatacji na filtry oddziałują siły termiczne (ciepło / zimno), którym ich konstrukcja również musi sprostać. Kleje Hot Melt do materiałów filtracyjnych muszą spełnić wymagania w zakresie wyglądu, jak i zapachu, przy czym preferowane są kleje białe, które charakteryzują się niską emisją.

 

Klejenie ramek

Ramka zapewnia dodatkową stabilność filtra, pozwalającą mu odeprzeć ciśnienie dynamiczne. Oferowane są różne konstrukcje. Ramki mogą być wykonane z filcu, tworzywa sztucznego, papieru, kartonu lub drewna.

Odpowiednio do powyższego różnią się też aplikacje kleju. Kleje można aplikować i łączyć w sposób ciągły na całej powierzchni lub mogą być stosowane do zalewania ramki z filtrem. W zależności od rodzaju klejenia ramki, istnieją różne wymagania dotyczące klejów Hot Melt, np. lepkość i wiązanie.

Kleje Hot Melt do klejenia ramek muszą spełnić wymagania w zakresie wyglądu, jak i zapachu, przy czym preferowane są kleje białe, które charakteryzują się niską emisją.

 

Szybki kontakt

Imię i nazwisko(*)
Please type your full name.

Telefon
Ungültige Eingabe

Adres e-mail(*)
Invalid email address.

Państwa wiadomość
Ungültige Eingabe