Zastosowanie klejów w przemyśle opakowaniowym

Kleje Hot Melt i urządzenia dla przemysłu opakowaniowego

Bezpieczne klejenie odgrywa ważną rolę w branży opakowaniowej. Wybór odpowiedniego kleju wiąże się z różnymi wymaganiami. Wspólnie określimy najbardziej odpowiedni dla Państwa system, składający się z kleju i technologii aplikacji.

 

Zamknięcie kartonów

Przede wszystkim należy określić, do jakiego zastosowania przeznaczone jest opakowanie. Jakie są zmienne środowiskowe, takie jak temperatura, wilgotność powietrza itp., zarówno podczas produkcji, jak i transportu?

Przy wyborze kleju ważny jest rodzaj produkcji. Jak wysoka jest np. przepustowość w systemie? Dużą rolę odgrywa również materiał kartonu / tektury falistej. Zwłaszcza duże siły sprężystości wymagają dobrej porady przy wyborze kleju Hot Melt, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Także opakowania wysyłkowe coraz częściej stają się nośnikiem reklamy i często są powlekane lub foliowane. Gładkie powierzchnie charakteryzują się podwyższonym stopniem trudności dla przyczepności klejów Hot Melt, co należy uwzględnić.

 

Zamknięcia samoprzylepne

Pudła wysyłkowe, koperty i inne opakowania wyposażone są w osłonięte zamknięcie samoprzylepne do późniejszego zastosowania oraz nitkę rozrywającą, zapewniającą łatwe otwarcie.

Natychmiastowe zamknięcie pozwala na opakowanie towaru u klienta końcowego bez konieczności użycia innych materiałów opakowaniowych. Kartony mogą być składowane w formie złożonej i są rozkładane bezpośrednio przed użyciem. Klej PSA jest z reguły nakładany na powierzchnię opakowania poprzez aplikację szczelinową o szerokości do 30 mm, a następnie zabezpieczony papierem silikonowym, dla zabezpieczenia siły klejenia.

Podczas produkcji pudeł wysyłkowych, kopert i innych materiałów opakowaniowych z zamknięciem adhezyjnym przede wszystkim chodzi o to, by paczka dotarła do odbiorcy również w zmiennych warunkach temperaturowych, aby możliwe było ewentualne ponowne zamknięcie paczki, warstwa kleju była czysta, a procedura ekonomiczna.

 
 

Klejenie stojaków reklamowych

Stojaki reklamowe używane do prezentacji produktów są zwykle stosunkowo sztywne. Na zgięcia działają duże siły sprężystości, które klej musi zaabsorbować, aby zapobiec pękaniu zgięć. Siły te działają na wiele materiałów opakowaniowych, tekturę falistą i karton.

W przypadku manualnego nakładania kleju termotopliwego czas otwarcia kleju musi być dostosowany do długości procesu klejenia. Po naniesieniu wszystkich punktów, obszarów lub linii klejenia klej Hot Melt musi nadal gwarantować dobrą przyczepność z szybkim i wysokim przyrostem kohezji.

 

office@buehnen.pl

Chętnie omówimy z Państwem na miejscu zastosowania wymagające szczególnej porady.

Nasz zespół ekspertów ds. klejów z serwisu zewnętrznego i laboratorium technologii aplikacji jest zawsze do Państwa dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań technicznych.

 

Szybki kontakt

Imię i nazwisko(*)
Please type your full name.

Telefon
Ungültige Eingabe

Adres e-mail(*)
Invalid email address.

Państwa wiadomość
Ungültige Eingabe