Zastosowanie klejów w przemyśle produkcji pianek

Kleje Hot Melt i urządzenia do pianek

Kleje Hot Melt mają szerokie zastosowanie w przetwórstwie pianek. Wykorzystywane są one np. do klejenia wkładów piankowych w walizkach czy przy produkcji materacy. W asortymencie klejów Hot Melt firmy BÜHNEN można znaleźć również certyfikowane produkty ECO Passport.

 

Produkcja materacy

Producenci materacy sprężynowych kieszeniowych decydują się na klejenie klejami Hot Melt.

Aby móc podążać za ruchami ciała podczas snu, system stalowych sprężyn przesuwa się niezależnie od siebie. Kieszenie sprężynowe sklejane są ze sobą za pomocą bocznej aplikacji liniowej (2-3 spoiny obok siebie).

Przy wyborze kleju konieczny jest kompromis: klej Hot Melt powinien być elastyczny, aby mógł podążać za ruchami w stanie zastygłym, ale również wystarczająco twardy sam w sobie, aby wiązanie nie zerwało się.

Przy wyborze tych właściwości decydująca jest twardość Shore'a kleju. Nie za wysoka - wtedy klej Hot Melt jest zbyt kruchy, ale też nie za niska.

Kleje Hot Melt nie zawierają rozpuszczalników. Wysokiej jakości kleje Hot Melt nie zawierają żadnych podwójnych wiązań chemicznych, które mogą reagować lub się łączyć. Bez podwójnych wiązań kleje są odporne na promieniowanie UV i nie zmieniają koloru pod wpływem światła. Przy klejeniu osłony rdzenia sprężyny (włóknina i pianki) ważny jest wizualnie doskonały efekt, aby w przypadku bardzo lekkich pianek klej nie był widoczny.

Średnia temperatura ciała człowieka wynosi 37°C. Zastosowane kleje zapewniają wystarczającą odporność na ciepło. Do materiałowych pokrowców kieszeni stosuje się materiały włókniste i niewłókniste. Aby uzyskać wystarczające wiązanie, klej musi mieć możliwość wpłynięcia do tkaniny, co powoduje mechaniczne zakotwiczenie. Idealne w tym celu są kleje Hot Melt o długim czasie otwarcia i szybkim wiązaniu.

Inną dobrą kombinacją właściwości jest wysoka przyczepność początkowa i szybki przyrost kohezji. Materace można podnosić, transportować i pakować natychmiast po sklejeniu. Ze względu na wyeliminowanie czasu czekania proces produkcji jest wydajny.

 

Wkłady piankowe

Wkładki narzędziowe, wkłady piankowe, wkładki do walizek, ale także wyściółki do opakowań wysyłkowych są klejone klejami Hot Melt. Wkładki mogą być prefabrykowane, aby transportowane produkty były optymalnie chronione lub też prezentowane. Wkładki do walizek to na przykład wkłady piankowe ze sztywnej pianki PE i elastycznej pianki PU, a także wkładki głęboko tłoczone.

Różne materiały tkanin obiciowych mają wpływ na dobór odpowiednich klejów Hot Melt. Obicia często łączone są ręcznie: Niektóre poliolefiny z naszego asortymentu sprawdziły się tutaj dzięki długiemu czasowi otwarcia i miękkim spoinom klejowym.

 

Szybki kontakt

Imię i nazwisko(*)
Please type your full name.

Telefon
Ungültige Eingabe

Adres e-mail(*)
Invalid email address.

Państwa wiadomość
Ungültige Eingabe