Części kompatybilne do Nordson, Robatech i ITW Dynatec

one4all - Części kompatybilne

Poniżej  przedstawiamy naszą ofertę części zamiennych do systemów klejowych różnych producentów.

Głowice

Głowice nanoszące klej są stosowane w procesach zautomatyzowanych. Często są one częścią większej maszyny pakującej i są zintegrowane z nadrzędnym systemem sterującym SPS/PLC. Urządzeniem, które inicjuje i steruje pracą głowic jest sterownik odcinków.

 
 

Moduły

Moduł jest z reguły przykręcony przed korpusem. Ten element ma za zadanie regulować dopływ kleju. Wewnątrz znajduje się tłok z igłą dyszy, który może otwierać lub zamykać dopływ kleju. Rozróżnia się dwa warianty:otwieranie powietrzem/zamykanie sprężyną i otwieranie powietrzem/zamykanie powietrzem. W przypadku pierwszego wariantu moduł jest otwierany przez sprężone powietrze i zamykany automatycznie przez sprężynę dociskową po wyłączeniu dopływu sprężonego powietrza. W przypadku drugiego wariantu sprężone powietrze wykorzystuje się zarówno do otwierania jak i do zamykania dopływu kleju.

 
 

Dysze

Dysze do aplikacji punktowej i liniowej: Dysze firmy Bühnen dla aplikacji punktowej i liniowej, dzięki swojemu niezwykle precyzyjnemu wykonaniu, ustanawiają nowe wyznaczniki dla różnych zastosowań. Nasze dysze są wykonane z bardzo małą i rygorystyczną tolerancją na odchylania od zadanego wzorca i gwarantują tym samym bardzo dokładny obraz nanoszenia (punkt lub linia) oraz ściśle odmierzoną równomierną ilość kleju dla danej aplikacji. Dysze są idealnie dobrane dla danej aplikacji dzięki czemu zapewniają ściśle kontrolowany wypływ kleju termotopliwego oraz równomierny obraz nanoszenia zgodny z wzorcem.

 
 

Filtry i siatki

Oferujemy Państwu bogaty asortyment części zamiennych one4all takich jak filtry i siatki filtrów. Pasują one zarówno dla urządzeń zbiornikowych jak i głowic produkowanych przez firmy: Nordson, Robatech i ITW-Dynatec. Siatki filtra są dostępne z różnymi wielkościami oczek (mash) i można je indywidualnie dostosować do najróżniejszych wymagań.

 
 

Elektrozawory

Zawory elektromagnetyczne przetwarzają sygnał elektryczny sterowania w ten sposób, że sprężone powietrze może być dostarczane do głowicy, odprowadzane lub blokowane. Zawór elektromagnetyczny trzeba dobrać odpowiednio do typu modułu. Inny zawór pasuje do modułu otwieranego powietrzem / zamykanego sprężyną a inny do otwieranego powietrzem / zamykanego powietrzem.
Dla pierwszego z wymienionych typów wystarcza 3/2 drożny zawór elektromagnetyczny. Dla drugiego typu trzeba zastosować zawór 4/2- lub 5/2 drożny, W praktyce stosuje się zawory 24V lub 230V.

 
 

Inne

Do naszego bogatego asortymentu części zamiennych należą również adaptery, czujniki temperatury, grzałki, cordsety, itd.

 
 

Węże

Węże grzewcze firmy Bühnen są wykonane z materiałów najwyższej jakości, co przekłada się na długi okres użytkowania, wysoką niezawodność eksploatacji oraz zachowanie precyzyjnej regulacji temperatury. Prawidłowe podgrzanie kleju termotopliwego w wężu gwarantuje jego precyzyjną aplikację.

 
 

Pompy

Pompy Nordson

Wraz z naszymi produktami one4all oferujemy Państwu szeroki asortyment kompatybilnych pomp zębatych i tłokowych  własnej produkcji dla urządzeń klejowych takich producentów jak: Nordson, Robatech i ITW-Dynatec.