Zastosowanie klejów w przemyśle budowlanym

Kleje termotopliwe w przemyśle budowlanym

Przemysł budowlany

Kleje termotopliwe BÜHNEN dla przemysłu budowlanego znajdują szerokie zastosowanie w różnych obszarach prac budowlanych. Kleje termotopliwe są stosowane m.in. przy pokrywaniu folią materiałów izolacyjnych, służą także jako ochrona przed ścieraniem przy dachówkach lub kafelkach.

W przypadku robót budowlanych często korzysta się z klejów termotopliwych. Rodzaje zastosowania klejów są różne: od klejenia tworzyw piankowych, poprzez samoprzylepne elementy folii wstępnego krycia, po mocowanie materiałów izolacyjnych w obudowie żaluzji. Kleje termotopliwe nie są szkodliwe dla zdrowia ani niebezpieczne, gdyż nie zawierają rozpuszczalników.

W zależności od ilości oraz rodzaju kleju, a także sposobu jego zastosowania, można używać różnych narzędzi do aplikacji kleju.

W przemyśle budowlanym, ze względu na niewielkie ilości stosowanego kleju, używa się przede wszystkim pistoletów pneumatycznych do klejów termotopliwych serii HB 710. Konwencjonalne kleje termotopliwe są w tych urządzeniach bezpiecznie roztapiane. Do klejów termotopliwych na bazie poliamidowej (PA) lub klejów PUR / POR stosuje się pneumatyczne pistolety do klejów termotopliwych HB 710 HT lub HB 700 KD.