Zastosowanie klejów w przemyśle budowlanym

Kleje Hot Melt i urządzenia dla przemysłu budowlanego

Poprzez zastosowanie klejów Hot Melt w przemyśle budowlanym można znacznie zoptymalizować proces produkcyjny. W ten sposób np. elementy do wgłębień w prefabrykowanych elementach betonowych (np. na gniazdka wtyczkowe) można szybko i łatwo zamocować na palecie i ponownie usunąć po zakończeniu budowy ściany betonowej.

Pod względem ochrony klimatu materiały izolacyjne zyskują coraz większe znaczenie w nowych budynkach oraz przy renowacji projektów budowlanych. Budynki ocieplone nie obciążają portfela i zwiększają komfort mieszkania. Stosowane materiały są różnorodne, a warunki produkcji na miejscu bardzo różne. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia w branży budowlanej oraz szerokiej gamy klejów Hot Melt i technologii aplikacji.

 

 

Przemysł betoniarski

Stosowanie klejów Hot Melt oszczędza czas i pieniądze dzięki zoptymalizowanemu procesowi produkcji: Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu nie dochodzi do uszkodzeń szalunku przez śruby, gwoździe, spawanie lub wkręcanie, a powierzchnia prefabrykatów pozostaje gładka. Klej Hot Melt zapewnia natychmiastową i bezpieczną przyczepność łączonych elementów, niezależnie od tego, czy są one wykonane z metalu, drewna, pianki czy tworzywa sztucznego. 

Dzięki wystarczająco długiemu czasowi otwarcia klejów można je skorygować przed wlaniem betonu, nawet po pierwszym zamocowaniu. Ze względu na wysoką siłę klejenia sklejone elementy pozostają mocno przymocowane do metalowej płyty podczas wypełniania, wstrząsania i rozformowywania betonu. Wszystkie kleje można łatwo usunąć po rozformowaniu bez pozostawiania śladów, bez szlifowania czy używania rozpuszczalników.

W zależności od tego, który środek antyadhezyjny jest stosowany i jak wysokie są temperatury podczas przygotowania produkcji, w suszarce lub podczas rozformowywania – asortyment klejów Hot Melt firmy BÜHNEN oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego wyzwania.

 

Materiały izolacyjne

W budownictwie wykorzystuje się niezliczone materiały: włókniny, folie, pianki i wełna mineralna służą do ochrony przed zimnem, ciepłem i wodą. Aby mogły one optymalnie spełniać swoją funkcję, konieczna jest prawidłowa obróbka. Kleje Hot Melt wykorzystywane są w produkcji jako pomoce montażowe i służą jako tymczasowe mocowanie lub spoiny na stałe. Każde zastosowanie i każdy materiał ma swoje własne wyzwania. Należy je uwzględnić przy wyborze odpowiedniego kleju termotopliwego.

Wybór ewentualnych zastosowań:

  • Kaszerowanie podkładów dachowych przy użyciu kleju Hot Melt na bazie termoplastycznego kauczuku.
  • Wyposażenie podkładu dachowego w samoprzylepne paski dla łatwiejszej obsługi. Klej Hot Melt posiada pochłaniacz UV.
  • Klejenie styropianu na folii w produkcji izolacji akustycznej odgłosów i systemów ogrzewania podłogowego.
 
 

Konstrukcja roletowa

Jako materiał izolacyjny w kurtynie rolety stosowany jest styropian lub pianka, które są sklejane klejami Hot Melt. Przykleja się je do plastikowej lub metalowej listwy maskującej skrzynki rolety.

Zastosowany klej termotopliwy jest narażony na silne wahania temperatury w ciągu roku. Nasi klienci mają bardzo dobre doświadczenia z poliolefinowymi klejami Hot Melt. Charakteryzują się one zarówno wysoką odpornością na ciepło, jak i dobrą elastycznością w niskich temperaturach.

Aplikacja kleju Hot Melt jest zawsze dostosowana do danych warunków produkcji. Ponieważ klejenie materiałów izolacyjnych w skrzynkach roletowych odbywa się głównie manualnie, w tych okolicznościach sprawdził się HB 910. Połączony wężem podgrzewanym np. z topielnikiem typu HB 5010 aplikator manualny tworzy zamknięty, niezawodny system.

 

Dachówki

W branży dachówek kleje Hot Melt stosuje się jako podkładki dystansowe lub ochronę przed zarysowaniem dachówek z powłoką zapobiegającą zabrudzeniom, laserunkiem lub glazurą od spodu.

Klej zapewnia pewną ochronę przed zarysowaniami podczas przechowywania i transportu nawet w lecie. Nie dochodzi do przenoszenia kleju ani tworzenia cienia na wierzchniej stronie dachówek.

Technika aplikacji jest dostosowana do procesu produkcyjnego. Kontrola trasy umożliwia zautomatyzowaną pracę. Steruje ona niezależnie zaworami elektromagnetycznymi na głowicach aplikacyjnych.

Sterowanie umożliwia precyzyjne i dokładnie powtarzające się nakładanie kleju Hot Melt oraz zapewnia wysokie bezpieczeństwo procesu.

 

Szybki kontakt

Imię i nazwisko(*)
Please type your full name.

Telefon
Ungültige Eingabe

Adres e-mail(*)
Invalid email address.

Państwa wiadomość
Ungültige Eingabe