Zastosowanie klejów we florystyce

Kleje w branży florystycznej

klebstoff in der Floristik

Mechaniczne pistolety do kleju termoplastycznegoto idealne we florystycenarzędzia do wykonywania kompozycji kwiatowych, zwieńczeń, girland i dekoracji. Za pomocą kleju termoplastycznego można bez trudu łączyć ze sobą różne materiały dekoracyjne takie jak: kwiaty, tkaniny, drewno, tworzywa sztuczne, elementy ceramiczne i metalowe.

Dopasowane do potrzeb klienta

Pistolety mechaniczne do kleju termotopliwego z szerokiej oferty firmy BÜHNEN dzięki swojemu świetnemu wyposażeniu oraz długiemu spustowi ułatwiają użytkownikowi pracę, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności topienia. Prezentujemy całą gamę produktów - od wersji podstawowych HB 181, poprzez HB 191, HB 196, do HB 240 i HB 250 - znajdzie się rozwiązanie pasujące do każdego sposobu użycia. Stosuje się także kleje w sztyfcie o średnicy 12 mm.

Przy większym zużyciu kleju poleca się pistolety HB 325, które pracują ze sztyftami o średnicy 18 mm. (Link do przeglądu mechanicznych pistoletów do kleju termotopliwego).

Niskie temperatury

Pistolet do kleju termotopliwego HB 181 LT do niskich temperatur („low temperature“) to niezawodne narzędzie, idealne do rękodzieła i wszelkich prac dekoracyjnych. Do pracy z materiałami wrażliwymi na temperaturę, takimi jak kwiaty i styropian, poleca się pistolet w wersji przystosowanej do niskich temperatur. Zaletą tego urządzenia jest zredukowana do 120°C temperatura aplikacji, również wtedy, kiedy klej musi zostać precyzyjnie naniesiony i później uformowany palcem.

 Firma BÜHNEN oferuje również szeroki wachlarz klejów termotopliwych do stosowania we florystyce.