BÜHNEN przejmuje Termolan Sp. z o.o.

BÜHNEN przejmuje Termolan Sp. z o.o.

W dniu 10 grudnia 2015 roku firma Bühnen International GmbH przejęła udziały panów Bogdana Łukaszuka i Sławomira Lange w spółce Termolan S p. z o.o. Transakcja obejmuje także działalność gospodarczą spółki Termolan CZ s r.o. prowadzoną na terenie Czech i Słowacji. Posiadająca swoją siedzibę we Wrocławiu spółka Termolan stała się w ten sposób członkiem międzynarodowej grupy Bühnen, która, w połączeniu z dokonaną w połowie tego roku transakcją przejęcia aktywności grupy van Aerden w Austrii, Czechach, Słowenii oraz na Słowacji i na Węgrzech, stała się liderem rynkowym w zakresie systemów klejenia przemysłowego klejami termotopliwymi w Europie Środkowej i Wschodniej.

Dwa rodzinne przedsiębiorstwa kierujące się podobnymi wartościami.

Obaj założyciele firmy Termolan, panowie Bogdan Łukaszuk i Sławomir Lange, cieszą się bardzo, że udało im się w firmie Bühnen znaleźć idealnego kandydata do dalszego prowadzenia założonej w 2002 roku firmy. Oba przedsiębiorstwa są firmami rodzinnymi i obok podobnego modelu biznesowego cechują się podobnymi wartościami i kulturą organizacyjną. W obu przypadkach główną rolę odgrywa wysokie zadowolenie klientów. Poprzez sprzedaż udziałów dotychczasowi właściciele będą w stanie skoncentrować się na swojej głównej działalności – firmie Lange Łukaszuk.

BÜHNEN umacnia swoją pozycję w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Grupa Bühnen w wyniku transakcji zyskuje w postaci firmy Termolan nowego silnego członka i wraz z tym wzmacnia swoją pozycję na rynkach polskim, czeskim i słowackim. Wszyscy kliencie z tego obszaru będą mogli uzyskać dostęp do bardzo szerokiego spektrum produktów oraz dodatkowych usług takich jak na przykład jeszcze intensywniejsze doradztwo techniczne w zakresie aplikacji poprzez własne profesjonalne laboratorium.