Oszczędność energii dzięki lepszej izolacji w połączeniu ze zwiększonym bezpieczeństwem
  • Kleje Bühnen
  • Nowości
  • Oszczędność energii dzięki lepszej izolacji w połączeniu ze zwiększonym bezpieczeństwem

Oszczędność energii dzięki lepszej izolacji w połączeniu ze zwiększonym bezpieczeństwem

Od 2015 roku wszystkie nasze głowice typu HB 20 do aplikacji liniowej dostarczamy wyposażone w dodatkową izolację. Głowice te są używane w procesach automatycznych. Jeśli przy dużych ilościach mają być zredukowane koszty jednostkowe, precyzja w trakcie ręcznej aplikacji za pomocą pistoletu ręcznego nie jest zachowana, warunki powierzchniowe nie pozwalają na ręczną aplikację lub proces nakładania kleju musi być nadzorowany, wówczas stosuje się głowice aplikacyjne o różnorodnej konstrukcji.

Główny korpus głowicy aplikacyjnej zbudowany jest z metalu, który cechuje dobra przewodność cieplna. Jednak bez izolacji głowica oddaje także ciepło do otoczenia: podgrzanie głowicy do chwili rozpoczęcia pracy trwa przez to dłużej, co wymaga zużycia większej energii, aby utrzymać zadaną temperaturę.

 


Dzięki zastosowaniu izolacji wokół korpusu poprawia się wyraźnie efekt podgrzewania głowicy: z jednej strony jest ona szybciej gotowa do pracy. Poza tym ciepło utrzymywane jest lepiej w trakcie pracy, co wpływa na redukcję kosztów zużycia energii.

  • Auftragskopf mit IsolationsmanschetteZwiększenie efektu podgrzewania
  • Oszczędność energii elektrycznej
  • Zwiększenie bezpieczeństwa
  • Ochrona przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych
  • Ochrona głowicy aplikacyjnej przed zanieczyszczeniem
  • Prosty samodzielny montaż

Jednocześnie izolacyjna otulina z tworzywa sztucznego gwarantuje bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Ryzyko opatrzenia przez gorący metal zostaje zredukowane. Zamontowana izolacja chroni także głowicę przez czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenie pyłem z otoczenia. Można również zdjąć izolację na czas prac konserwacyjnych, a potem ją na nowo zamontować.

Izolacja dostępna jest osobno jako część zamienna — co pozwala na doposażenie starych głowic natryskowychbez większego problemu. Nasze izolacje nadają się do wielu typów głowic marki Nordson, czy Robatech. W razie pytań, służymy pomocą w tym zakresie.

P.S.: Zaizolowane są oczywiście także nasze zbiorniki na klej termotopliwy.