Nowy pistolet HB 250 już w użyciu

Nowy pistolet HB 250

 

Poprawiona ergonomia i bezpieczeństwo procesu klejenia dzięki opatentowanej konstrukcji

Ręczne nanoszenie kleju w przypadku wielu zastosowań również w dziedzinie nowych technologii nadal jest najefektywniejszą metodą łączenia ze sobą dwóch materiałów. Nie zawsze jest jednak łatwo tak dostosować proces klejenia, aby był bezpieczny i ekonomiczny. Pomóc mogą przy tym dwa innowacyjne urządzenia z nowej serii wing.line®. Pistolet HB 250 i jego mniejszy brat HB 240 oferują opatentowaną technologię. Rezultat: wyraźnie poprawiona ergonomia i bezpieczny proces aplikacji kleju.

Urządzenia do stosowania ze sztyftami 12 mm opracowano w Niemczech zupełnie na nowo i w ścisłej współpracy z użytkownikami. Wyposażone są w innowacyjny mechanizm wewnętrzny. Zgłoszona do opatentowania technika pozwala zredukować siłę nacisku na dźwignię spustu o co najmniej 30% w porównaniu do innych urządzeń.

Ralf Zieseniss – zastępca kierownika działu produkcji elektronicznej spółki Block Transformatoren-Elektronik GmbH w dolnosaksońskim Verden – nie kryje swojego entuzjazmu: „Myślę, że pracownicy produkcji potrzebują teraz przynajmniej o 50% mniej siły przy nanoszeniu kleju na płytki drukowane”.

Ergonomicznie i sensownie: dźwignię spustu dostosować można do wielkości dłoni. „To pozwala oszczędzać ręce i w połączeniu z bardzo precyzyjną i stabilną, elektronicznie sterowaną regulacją temperatury prowadzi do wyraźnego usprawnienia procesu pracy”, mówi Christoph Zunder, kierownik działu zarządzania produktem w BÜHNEN.

 

Zalety pistoletu HB 240 / 250

Bereitschaftsanzeige HB 250

  • Łatwiejsza praca dzięki zredukowanej o przynajmniej 30% sile nacisku na spust
  • Szybko osiągana gotowość do pracy i stałe przetwarzanie większych ilości kleju dzięki bardzo wysokiej wydajności topienia
  • Niezawodna praca dzięki nowemu, mechanicznemu ogranicznikowi skoku dla dokładnie powtarzalnego nanoszenie kleju
  • Kompaktowy rozmiar urządzenia i nowy design
  • Zamknięta obudowa
  • Zdejmowany stojak
  • Zintegrowane mocowanie na balanser

Zintegrowana kontrolka gotowości do pracy

Zintegrowana kontrolka gotowości pokazuje użytkownikowi po upływie krótkiego czasu nagrzewania, że temperatura robocza została osiągnięta i można rozpocząć pracę. Mechaniczny ogranicznik skoku zapewnia stałą ilość nanoszonego kleju. „W tej klasie nie ma na rynku porównywalnych urządzeń”, mówi Ralf Zieseniss z firmy Block, którego cieszy również niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości pistoletu HB 250.

Bereitschaftsanzeige HB 250

Nowe urządzenia z serii wing.line® różnią się przede wszystkim możliwością regulacji temperatury i wydajnością: w przypadku pistoletu HB 250 użytkownik może sam dokładnie ustawić temperaturę, podczas gdy pistolet HB 240 ma stałą temperaturę roboczą 190°. Dzięki wydajności 400 W pistoletu HB 250 można przy jego pomocy przetworzyć – w zależności od rodzaju kleju – do 1,7 kg, a przy pomocy HB 240 o wydajności 300 W do 1,5 kg kleju termotopliwego na godzinę. W pistolecie HB 250 można np. topić także sztyfty na bazie poliamidu o temperaturze obróbki 230°C.