Gorący klej - Glosariusz
 • seria wing.line
  Większa wydajność oraz lepsza ergonomia - seria wing.line
 • Ręczne pistolety pneumatyczne
  Ręczne pistolety pneumatyczne
 • Jesteśmy tu dla Państwa: nasz zespół warsztatowy | Naprawy systemów klejowych
  Jesteśmy tu dla Państwa: nasz zespół warsztatowy | Naprawy systemów klejowych
 • one4all - Części kompatybilne
  one4all - Części kompatybilne
 • seria wing.line
 • Ręczne pistolety pneumatyczne
 • Jesteśmy tu dla Państwa: nasz zespół warsztatowy | Naprawy systemów klejowych
 • one4all - Części kompatybilne

Branża

Zastosowania w branży meblarskiej

Zastosowania w przemyśle meblowym

Podczas obróbki drewna lub tapicerowania poszczególne elementy mebli łączy się klejami termotopliwymi w taki sposób, by spełniały najwyższe wymogi dotyczące stabilności, trwałości i ochrony środowiska.

Kleje termotopliwe w obróbce drewna są również wykorzystywane jako masa wypełniająca otwory po sękach. Widoczne otwory po sękach w deskach drewnianych są wypełniane możliwym do wygładzenia klejem termotopliwym na bazie poliamidowej i naprawiane.

 

 

Kleje przemysłowe wysokiej jakości: Właściwa materiał do wielorakich zastosowań w przemyśle

Rozwiązania klejowe dla każdej branży

Przemysłowe zastosowania kleju charakteryzują się właściwościami, wynikającymi z wiedzy i doświadczenia użytkownika. Spoiny klejowe powinny sprostać intensywnemu użytkowaniu w stosunkowo długim czasie. Uwzględniając takie intensywne użytkowanie realizujemy doradztwo w zakresie zastosowania klejów przemysłowych w różnych obszarach. Kleje przemysłowe produkowane są na podstawie różnych receptur, sprawdziły się one dzięki doskonałym właściwościom i niezawodnemu zastosowaniu. W zakresie technologii klejenia nasza firma rozwinęła się i jest w stanie przedstawić ofertę na pełny asortyment.

Kleje do różnych zastosowań

Przemysł samochodowy Przemysł budowalny Przemysł elementów z betonu Przemysł elektryczny Etykietowanie Przemysł produkcji filtrów Florystyka Zastosowania w przemyśle meblowym Przemysł produkcji pianek Przemysł opakowaniowy

Kleje przemysłowe, odpowiednie do wszelkich, możliwych zastosowań

Kleje przemysłowe, których dystrybutorem jesteśmy, nadają się do różnych zastosowań. Sprawdziły się one zarówno w przemyśle elektrycznym, jak i w budownictwie i meblarstwie. Obecne są również w technologii opakowań i florystyce. Kleje przemysłowe dostępne są w rożnych postaciach. Oferujemy kleje Holt Melt najwyższej jakości w postaci granulatu, pałek oraz bloków.

Optymalizowane w zakresie różnych zastosowań

Kleje przemysłowe są optymalizowane w zakresie różnych zastosowań i oferują uzyskanie doskonałych właściwości. Kleje Holt Melt nadają się do łączenia różnych materiałów, a kwiaty i drewno utrzymują tak samo dobrze, jak tworzywa sztuczne i kamień. A urządzenie do ich aplikacji, dostępne w naszym programie, cechuje wysoka wydajność topienia oraz optymalne właściwości, zapewniające pracę bez nadmiernego zmęczenia. Stąd też - przy użyciu odpowiedniego sprzętu - możliwe jest również ich przetwarzanie w niskich temperaturach.

Kleje w przemyśle tekstylnym i przy produkcji pianek

Klebstoffe in der Textilindustrie

W przemyśle tekstylnym oraz przy produkcji pianek kleje termotopliwe znajdują cały szereg zastosowań. Są używane np. do sklejania wkładów piankowych w walizkach albo do produkcji materacy. Firma Bühnen oferuje dla tej branży cały szereg certyfikowanych, ekologicznych produktów.

Kleje w przemyśle opakowaniowym

Karton na pizzę, tacka czy karton wystawowy - w każdym z tych rodzajów opakowań to kleje termotopliwe zapewniają bezpieczne sklejenie materiałów. Asortyment firmy Bühnen to szeroka gama produktów do różnego rodzaju opakowań z różnych materiałów.

Firma Bühnen oferuje szeroki zakres wysokich jakościowo produktów do samoprzylepnego zaklejania opakowań kartonowych, używanych np. w handlu wysyłkowym,  na bazie kauczuku termoplastycznego. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką lepkością powierzchniową.

W wielu dziedzinach pakowania zastosowanie znalazły  kleje o stabilnym procesie utleniania. Dzięki trwałej stabilności lepkości produkty avenia firmy Bühnen charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa procesowego podczas produkcji. W instalacji nie dochodzi do krakowania kleju, w związku z tym utrzymanie instalacji potrzebnej do aplikacji kleju nie generuje wysokich kosztów.

 

Kleje w branży florystycznej

klebstoff in der Floristik

Mechaniczne pistolety do kleju termoplastycznegoto idealne we florystycenarzędzia do wykonywania kompozycji kwiatowych, zwieńczeń, girland i dekoracji. Za pomocą kleju termoplastycznego można bez trudu łączyć ze sobą różne materiały dekoracyjne takie jak: kwiaty, tkaniny, drewno, tworzywa sztuczne, elementy ceramiczne i metalowe.

Dopasowane do potrzeb klienta

Pistolety mechaniczne do kleju termotopliwego z szerokiej oferty firmy BÜHNEN dzięki swojemu świetnemu wyposażeniu oraz długiemu spustowi ułatwiają użytkownikowi pracę, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności topienia. Prezentujemy całą gamę produktów - od wersji podstawowych HB 181, poprzez HB 191, HB 196, do HB 240 i HB 250 - znajdzie się rozwiązanie pasujące do każdego sposobu użycia. Stosuje się także kleje w sztyfcie o średnicy 12 mm.

Przy większym zużyciu kleju poleca się pistolety HB 325, które pracują ze sztyftami o średnicy 18 mm. (Link do przeglądu mechanicznych pistoletów do kleju termotopliwego).

Niskie temperatury

Pistolet do kleju termotopliwego HB 181 LT do niskich temperatur („low temperature“) to niezawodne narzędzie, idealne do rękodzieła i wszelkich prac dekoracyjnych. Do pracy z materiałami wrażliwymi na temperaturę, takimi jak kwiaty i styropian, poleca się pistolet w wersji przystosowanej do niskich temperatur. Zaletą tego urządzenia jest zredukowana do 120°C temperatura aplikacji, również wtedy, kiedy klej musi zostać precyzyjnie naniesiony i później uformowany palcem.

 Firma BÜHNEN oferuje również szeroki wachlarz klejów termotopliwych do stosowania we florystyce.