Sterowanie odcinkowe

Sterowanie odcinkowe

Sterownik odcinkowy to programator aktywacyjny aplikacji kleju Hot Melt. Sterownik odcinkowy umożliwia aplikację kleju zależną od czasu lub odcinka. Programator to wyposażenie dodatkowe do urządzeń do topienia.

Urządzenie to służy do programowania aplikacji (liniowej lub punktowej) ze zmienną prędkością, co umożliwia przerywane nanoszenie kleju termotopliwego.

Gdy obrabiany przedmiot minie czujnik świetlny znajdujący się na wlocie do maszyny, uruchomiony zostanie pomiar czasu w sterowniku odcinkowym. W zależności od prędkości wyjściowej obrabianego przedmiotu w maszynie nadrzędnej sterownik odcinkowy kontroluję aplikację kleju Hot Melt podawanego z urządzenia do topienia na obrabiany przedmiot.

Sterownik można zwykle zaprogramować na kilku kanałach. Dzięki temu do sterownika można wgrać różne programy precyzujące rodzaj i prędkość nakładania kleju. W razie potrzeby są one następnie aktywowane przez sterownik odcinkowy.

Sterowniki odcinkowe używane są w różnych zastosowaniach automatycznych. Korzysta się z nich np. w przemyśle opakowaniowym, aby umożliwić precyzyjne i powtarzalne, przerywane nakładanie kleju na opakowania kartonowe.

Inne obszary zastosowania to branża motoryzacyjna i budowlana.